Audi A3 Sedan Fiyat Listesi & Sıfır Audi A3 Sedan Fiyatları


Anasayfa | Audi | A3 Sedan
Audi A3 Sedan fiyat listesi ve sıfır Audi A3 Sedan otomobil fiyatları, kampanyalı ve bütçenize uygun 2 araba seçeneklerini inceleyin.
1.517.992,00 TL

Audi A3 Sedan Advanced 35 Turbo FSI 150 hp S tronic

Advanced 35 Turbo FSI 150 hp S tronic Fiyat Listesi, Advanced 35 Turbo FSI 150 hp S tronic Araç Özellikleri

1.617.607,00 TL

Audi A3 Sedan S line 35 Turbo FSI 150 hp S tronic

S line 35 Turbo FSI 150 hp S tronic Fiyat Listesi, S line 35 Turbo FSI 150 hp S tronic Araç Özellikleri

Kelime Ara
Sıralama

Audi A3 Sedan Hakkında Genel Bilgiler

A3 Sedan

Nesiller: 3

İlk Üretim Yılı: 2013

Motorlar: Benzin, Dizel

Kasa Tipi: Sedan

Audi A3 Sedan Fiyat Listesi

Audi A3 Sedan

Audi A3 Sedan, Volkswagen Golf ile aynı platformu kullanan kompakt sınıf bir otomobildir. Audi A3 modeli ilk olarak 1996 senesinde piyasaya çıkmış ve öteki lüks markaların daha sonra katılacağı Premium kompakt sınıfın öncülüğünü yapmıştır.

2002 yılında ikinci neslini tanıtıp 2003 senesinde piyasaya sunan Audi markası 2005 senesinde makyajlanıp bununla beraber 5 kapılı “sportback” karoser seçeneğine kavuşmuştur. 2007 senesinde S3 isminde sportif versiyonu piyasaya sunulan modelin 3. Nesli 2012 yılında satışa çıkmıştır.

Cenevre motor Show’da tanıtılan üçüncü nesil Audi A3, Eylül 2012 yılında Avrupa’da satışa sunuldu.

Volkswagen Group MQB platformunu kullanan ilk araçtır. Üçüncü nesil üç kapılı hatchback ve beş kapılı “sportback” direkt Mercedes-Benz markasının birkaç modeline rakip olmuştur.

Audi A3 Sedan Euro NCAP testinden tam puan alan otomobillerden birisidir. Güvenliğe fazlasıyla ehemmiyet veren model güvenliği ön planda tutan yolcular için tasarlanmış.

Audi A3 Sedan modeli ile alakalı tüm teknik detayları ve A3 fiyatını sitemiz üstünden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Alman müstahsil Audi'nin 2020’ye dek piyasaya çıkan 4 kapılı sedan modeli en minik arabası Audi A3 idi. A3 Sedan’ın boyutları daha fazla sportiflik ve daha fazlaca alan için değiştirildi ve 15 cm olan hatchback seçeneğinden daha uzundu.

Audi A3 Sedan'ın ömür alanındaki koltuklar, daha oldukca baş ve yan alan taktim etmek için daha alçak konumlandırıldı. A3 Sedan’ın bagaj hacmi 425 lt’lik iyi bir kapasiteye haizdir. Hazır tasarımından bahsetmişken, A3 aynı zamanda agresif ve zarif duruyor.

Ön profil, ancak tasavvur amacıyla değil, bununla birlikte da açılıp kapanabilen kanatlar ile işlevsel olan parlak siyah kaplamada büyük tek çerçeveli aleni petek ızgarayla donatıldı.

Aud A3'ün ön farları full LED ve Audi için bir yenilik olan dijital gündüz farlarına kavuşturuldu. Otomobilin yan tarafına baktığımız vakit, orta sütundan başlayarak tavan çizgisi arkaya doğru alçaltılmış, A3 Sedan’ı daha fazlaca 4 kapılı bir coupe görünümü sunan tasavvur vaadediyor.

Arka tarafta bagaj kapağına gizlenmiş bir kanatçığın entegre edildiğini görüyoruz. Arka lambalar, aracın genişliğini vurgulamak için stratejik olarak konumlandırılmış yatay ve dikey şeritlere haizdir.

Audi A3 Sedan modelinin iç mekanında standart olarak bir dijital gösterge paneli bulduk ve sürücüler daha büyük 12,3 inç’lik monitör getiren Audi Virtual Cockpit'i tercih edebilmekteler.

Audi mühendisleri, kullanıcıya daha oldukca odaklanmaya başladı ve merkezi monitörü sürücüye bakılırsa eğilimli olduğundan A3 Sedan için değişik tasarladı.