Audi e-tron Sportback Fiyat Listesi & Sıfır Audi e-tron Sportback Fiyatları


Anasayfa | Audi | e-tron Sportback
Audi e-tron Sportback fiyat listesi ve sıfır Audi e-tron Sportback otomobil fiyatları, kampanyalı ve bütçenize uygun 2 araba seçeneklerini inceleyin.
4.688.072,00 TL

Audi e-tron Sportback Advanced 55 quattro 95 kWh

Advanced 55 quattro 95 kWh Fiyat Listesi, Advanced 55 quattro 95 kWh Araç Özellikleri

4.758.305,00 TL

Audi e-tron Sportback S Line 55 quattro 95 kWh

S Line 55 quattro 95 kWh Fiyat Listesi, S Line 55 quattro 95 kWh Araç Özellikleri

Kelime Ara
Sıralama

Audi e-tron Sportback Hakkında Genel Bilgiler

e-tron Sportback

Nesiller: 1

İlk Üretim Yılı: 2019

Motorlar: Elektrikli

Kasa Tipi: SUV

Audi e-tron Sportback Fiyat Listesi

Audi e-tron Sportback

Elektrik enerjisiyle çalışan otomobillere yapılan milyarlarca dolar yatırımın bir parçası olan Audi e-tron Sportback, Ingolstadt'ın ikinci elektrikli SUV aracı ve devamlı esneyen e-tron ürün ailesinin ikinci yeni üyesidir.

Aslında e-tron Sportback, daha geleneksel görünümlü bir elektrikli SUV olan e-tron'un lafda "dört kapılı coupe" seçeneği olarak dünyaya gelmiştir. Tesadüfen, düzgüsel e-tron esasen daha coupe benzeri bir SUV olan Audi Q8 modelini temel alıyor. Fakat Audi e-tron Sportback bu coupe görünümünü daha da ileri bir seviyeye taşıyor.

Standart Audi e-tron, BMW iX3 ve Mercedes-Benz EQC ile kafa kafaya giderken, Audi e-tron Sportback'in doğrudan bir rakibi yok ve diğer elektrikli SUV araçlara göre daha şık bir alternatif olarak geldi. Teknik parçalar iki e-tron arasında büyük ölçüde aynı görünüyor. Fakat Sportback kanadında daha aerodinamik dış şekli sayesinde birtakım performans ve enerji avantajları bulunuyor. Aslında, coupe benzeri gövde şekli, neredeyse aerodinamik bir sedan kadar iyi olan 0.25'lik bir sürtünme katsayısı vermekte. Görünüşe bakılırsa, geliştirilmiş aero tek başına Sportback vesiyonuna düzgüsel e-tron ile karşılaştırıldığı vakit 10 km daha çok menzil mesafesi sunuyor. Sportif SUV, elektrik gücünü aynı, 95 kWh Lityum-iyon bataryadan almasına karşın, WLTP döngüsünde 446 km’ye kadar bir menzile sahip.