Audi RS e-tron GT Fiyat Listesi & Sıfır Audi RS e-tron GT Fiyatları


Anasayfa | Audi | RS e-tron GT
Audi RS e-tron GT fiyat listesi ve sıfır Audi RS e-tron GT otomobil fiyatları, kampanyalı ve bütçenize uygun 1 araba seçeneklerini inceleyin.
8.904.995,00 TL

Audi RS e-tron GT Quattro 93.4 kWh (530 BG)

Quattro 93.4 kWh (530 BG) Fiyat Listesi, Quattro 93.4 kWh (530 BG) Araç Özellikleri

Kelime Ara
Sıralama

Audi RS e-tron GT Hakkında Genel Bilgiler

RS e-tron GT

Nesiller: 1

İlk Üretim Yılı: 2021

Motorlar: Elektrikli

Kasa Tipi: Sedan

Audi RS e-tron GT Fiyat Listesi

Audi RS e-tron GT

Alman araba üreticisi Audi’de elektrikli araba devrimine e-Tron ailesini genişleterek ayak uyduruyor.

Tüm araba kullanıcılarını kendine fanatik bırakmayı başaran Porsche Taycan’ı kıskanan Audi, e-Tron versiyonlarıyla bütün araba severleri etkilemeyi düşündü. Ancak başarısı beklenenden daha küçük kaldı. Bu da 2021 senesinde oyunun çeyrek millik bir koşuda olduğu sürece, bir çok süper otomobilleri kendi oyunlarında yenebilecek bir spor sedan olan Audi RS e-tron GT modelini ortaya çıkararak onları etkilemeyi başardı.

Audi RS e-tron GT, A7 modelinden daha alçak ve daha geniş bu da otomobilin oldukça daha iyi görünmesini sağlamakta. Farları, herkes tarafından bilinen Audi imza lambalarına ve büyük tek çerçeveli ızgarayı sergiliyor. Böylece kaputun altında bir motor ünitesi olmadığından ötürü motoru soğutmaya da gerek kalmıyor. Pilleri soğutabilmek için havalandırma kanalları mevcut. Yan yandan baktığımızda, coupe benzeri bir profile karşın, çok eğimli bir arka ucu olan dört kapılı bir sedan olarak karşımıza çıkmakta. Arka tarafta, bir yandan öteki yana uzanan kırmızı bir LED şerit bulunuyor. Panoramik cam tavanla takas edilebilecek standart karbon fiber tavandan bahsetmedende geçmeyelim. Alman müstahsil Audi, bagaj kapağına 80 km/h’te açılabilen bir açılır spoyler yer alıyor.

İç mekanda, bir yarış otomobilini andıran kokpit bulunuyor. Sürücü aracın geri kalanı tarafınca uzun bir orta konsol ve eğik bir orta konsolla izole edilmiş. Her tarafta analog kadran yahut gösterge monitörü bulunmuyor. Sürücünün hemen önünde Audi Sanal Kokpit ile bir TFT ekran bulunuyor. Orta konsolda ise piyano siyahı bir kaplama ile çevrelenmiş MMI ekranı bulunuyor. Otomotiv pazarındaki dört kapılı coupe modellerin birçoğu gibi, Audi de yaklaşık büyüklükteki yolcuları ağırlayabilmek için arka tarafa alçak monteli koltuklarla bir çift koltuk yerleştirdi.

Teknik özelliklerine geldiğimizde Alman üretici, ön aksa 175 kW’lık 238 bg bir elektrikli motor ve arka aksa 320 kW’lık 435 bg elektrikli motor yerleştirdi. Maksimum çekiş ve en çok güvenlik sağlayabilmek için ayrı ayrı yada birlikte performans segilemektedirler.