BMW M5 Fiyat Listesi & Sıfır BMW M5 Fiyatları


Anasayfa | BMW | M5
BMW M5 fiyat listesi ve sıfır BMW M5 otomobil fiyatları, kampanyalı ve bütçenize uygun 1 araba seçeneklerini inceleyin.
11.454.100,00 TL

BMW M5 Competition xDrive 625 BG

Competition xDrive 625 BG Fiyat Listesi, Competition xDrive 625 BG Araç Özellikleri

Kelime Ara
Sıralama

BMW M5 Hakkında Genel Bilgiler

M5

Nesiller: 11

İlk Üretim Yılı: 1979

Motorlar: Benzinli

Kasa Tipi: Sedan

BMW M5 Fiyat Listesi

BMW M5

BMW, M Serisindeki otomobillerini durmaksızın rakiplerinden daha hızlı meydana getirmeye çalıştı ve CS varyantlarını daha çılgın hale getirdi.

Tüm dünya pandemi salgını sebebiyle bir araba manyağını odasına kilitlediğinizde, tek yapmaları ihtiyaç duyulan bir arabayı iyi mi daha süratli yapacaklarını düşünmek olacaktır. Belki de tam olarak vaziyet buydu. Kötü şöhret covid salgınında evden çalışmak zorunda kalan BMW M mühendislerinin başına geldi. Televizyonun uzaktan kumandası yıpranan ve evin kendisinden daha eski görünmesi için yeni bir kanepe yapan geri kalanımızın aksine deli bir araç olan BMW M5 inşa edildi.

Normal M5 zaten süratli bir otomobildi. Şimdi onu unutun ve öndeki sarı gündüz yanan farlara bir bakın. Onlara hepimiz şeklinde “melek gözleri” ismini verebiliriz fakat cennetten sonsuza dek men edilmemekten korkarız. Karanlık yandan baktığımızda ızgara M4'teki şeklinde uzun değildi. Fakat daha kısa ve daha düşük bir ızgara ile iki yan kepçeye haiz olan oymalı tamponların üstündeydi. Bir karbon fiber ayırıcı, daha yüksek hızlarda zemin etkisinin düşürmesine destek oldu. BMW M, kaputu ve diğer parçaları karbon fiberle güçlendirilmiş plastikten yaptı. Bazı elemanlar ise boyasız kaldı. Neden rahatsız ki? Oysa ki böyle daha iyi görünüyorlardı. Standart, 20 inçlik hafifçe alaşımlı jantlar yardımıyla otomobil kırmızı kaliperlere kavuştu.

Kabin arasında, otomobil üreticisi 5 koltuklu versiyonu düşürdü ve dört M Karbon spor koltuklar monte edildi. Ön tarafta, entegre koltuk başlıkları spor ışıklı M5 logoları ve Nurburgring yarış pistinin ana hatlarını gösteriliyor. Direksiyon simidinin hemen arkasına BMW M mühendisleri, 8 ileri vitesli otomatik M Steptronic şanzıman için iki karbon fiber kürek değiştirici koydu. Gösterge panelinin içinde kadran yok. Sadece geniş bir dijital özelleştirilebilir ekran yer alıyor.

Kaputun altına geldiğimizde, M mühendisleri bir BMW'ye monte edilmiş en kuvvetli motor ünitesi koydular. 4,4 lt’lik çift turbolu V8, tüm tekerleklere gönderilen 635 beygir güç sağlamış oldu. CS olmayan kardeşi benzer biçimde, muhteşem driftler için bütün Torku arka tekerlere göndermeyi başardı.