Citroen Ami Fiyat Listesi & Sıfır Citroen Ami Fiyatları


Anasayfa | Citroen | Ami
Citroen Ami fiyat listesi ve sıfır Citroen Ami otomobil fiyatları, kampanyalı ve bütçenize uygun 1 araba seçeneklerini inceleyin.
335.500,00 TL

Citroen Ami electric 5.5 kWh (8 bg)

electric 5.5 kWh (8 bg) Fiyat Listesi, electric 5.5 kWh (8 bg) Araç Özellikleri

Kelime Ara
Sıralama

Citroen Ami Hakkında Genel Bilgiler

Ami

Nesiller: 1

İlk Üretim Yılı: 2020

Motorlar: Elektrikli

Kasa Tipi: Hatchback

Citroen Ami Fiyat Listesi

Citroen Ami

Fransız araba üreticisi Citroen, yeni elektrikli aracı Ami tanıtımıyla kent otomobilini farklı bir boyuta taşıdı.

Yeni cep otomobili, ilk smart fortwo modelinden bile daha kısa. Toplam uzunluğu 2410 mm genişliği 1390 mm ve yüksekliği 1520 mm ile kalabalık bir şehir arasında arabam kullanmak çok kolaylaşıyor.

Kısa ve uzun olan otomobilin kapılarını açmak için garip bir yol izleniyor. Sürücü için düzenli bir açılış ve yolcu için farklı bir tarz izleniyor. Kabin içerisinde, konforu arttıracak ancak birkaç ayrıntı yer ediniyor.

Bunlar: bir adet çanta askısı, gösterge paneli olarak tanımlanan minik bir monitör, akıllı telefonunuzu yerleşetirmek için bir dongle ve ardından otomobilin malumat - eğlence sistemi haline geliyor. Yan camlar, eski 2 CV modelindeki gibi manuel olarak yukarı doğru eğilerek açılıyor.

Batarya gücü, zeminin dibine konumlandırılmış 5,5 kWh gücünde lityum iyon batarya tarafından beslenen bir elektrik motor ünitesinden geliyor. Normal bir 220v prizden 3 saatte yüzde yüz şarj olabiliyor. Bir elektrikli scooter yahut bisikletten daha iyi, kent hareketliliği için bir çözüm ortağı olarak tasarlanmıştır. Menzili 75 km ve maksimum hızı ancak 45km/s, günlük yaşantınızda örneğin işe gelip gitmek için çok ideal bir araç ve ek olarak yolcularının soğuk kış aylarında üşümesine gönlü razı olmadığı için ısıtıcı özelliğine de sahiptir.

Fransız marka, bu ultra kompakt arabası Citroen Ami’yi satın almak ve kullanmak için çok ucuz bir hale getirdi. Anavatanı Fransa pazarında, kullanıcıların 48 ay süresince 2 bin 644 euro peşinat ve 19 bin 99 euro/ay oranı yerleştirmesine olanak tanıdıkları olan uzun vadeli bir kiralama programına şimdiden başladı.