Sıfır Gazelle Fiyat Listesi ve Gazelle Modelleri Araç Fiyatları


Anasayfa | Gazelle
Sıfır Km Gazelle Fiyat Listesi, Gazelle Resimlerini İnceleyin ve Gazelle Donanım ve Özelliklerini Karşılaştırın, Gazelle Kullanıcı Yorumlarını Okuyun.
₺468.624,00 - ₺662.100,00
Gazelle Next Kamyonet
5 versiyon
₺452.854,00 - ₺620.116,00
Gazelle Next Panelvan
3 versiyon
Kelime Ara
Sıralama

Sıfır Gazelle Fiyat Listesi ve Gazelle Modelleri Araç Fiyatları

Sıfır Km Gazelle Fiyat Listesi, Gazelle Resimlerini İnceleyin ve Gazelle Donanım ve Özelliklerini Karşılaştırın, Gazelle Kullanıcı Yorumlarını Okuyun.

GAZelle Markası Hakkında Genel Bilgiler

Kuruluşu: 1994

Kasa Tipleri: Ticari Araçlar

GAZelle Markası Tarihçesi

GAZelle, 1994 yılından bu yana üretilen hafif ticari vasıta markasıdır. GAZelle, Rus kamyonet ve hafifçe ticari pazarının çoğunluğunu oluşturan hafifçe versiyonu Sobol ile beraber Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinin pazarlarında da kuvvetli bir konumdadır ve GAZ'ın en popüler ve başarılı modelleri içinde bulunmaktadır.
2010 ile 2011 yılları içinde GAZelle ailesi büyük bir yenilik yaşadı. Güncellenen model GAZelle Business ismini aldı. Değişiklikler, vites kutusu, fren, şanzıman, soğutma sistemi, direksiyon ve iç mekan dahil olmak üzere 20 ana vasıta ünitesi ve sisteminden gerçekleşti. 2013 senesinde GAZ, yeni jenerasyon GAZelle NEXT hafif ticari modellerinin seri üretimine başladı.
GAZ Markasının Tarihçesi
GAZ Otomobil Fabrikası, 1932 yılında Nizhny Novgorod'da kuruldu.
Nizhny Novgorod, Sovyet döneminde bir sanayi şehridir.Yazar Maksim Gorki'nin anısına kent, 1932 ile 1990 yılları arasında kullanılan Gorki adını almıştır. "Gorkovsky Avtomobilny Zavod"  markasının kelime anlamı "Gorky Otomobil Fabrikası" demektir ve GAZ olarak kısaltılır.
II.Dünya Savaşı esnasında, kent üç yıl boyunca Almanlar tarafından bombalandı ve sanayi tesisleri nerede ise tamamen yok edildi. Sovyetler Birliği'nin çöküşünden bir yıl önce şehrin ismi Nizhny Novgorod olarak değiştirildi.
GAZ'ın ürettiği ilk araba "yarım tonluk" bir kamyon modeliydi.
Kuruluşundan bu yana hafifçe ve orta ticari araçlar, ağır kamyonlar, otobüsler, GAZelle otomobil fabrikaları, 350'den fazla model ve türev mamüller dahil olmak üzere 18 milyondan fazla vasıta üretmiştir.
Gorki Otomobil Fabrikası tarafınca üretilen araçlar, Rus araba endüstrisinin gelişimini somutlaştıran ve Rus tarihinin tüm dönemlerini ortaya çıkaran örneklerdir.
Gazelle'nin Tarihi
Nizhny Novgorod'daki Lenin Caddesi'ndeki Gorki Otomobil Fabrikası Müzesi, 10 Ekim 1965'teki açılışından bu yana, Rus araba tarihinde seyahat etmek isteyen turistleri ağırlıyor.
Bu müzede, Gorki Otomobil Fabrikası'nın mirasıdır ve 1932'den beri GAZ tarafından üretilen çeşitli araba ve araçlar da dahil olmak suretiyle bir dizi benzersiz araç sergilenmektedir.
Ve müzenin en hususi yanı; sergilenen bütün araçların ülkü koşullarda bakım ve onarımının yapılması ve mevcut olmasıdır.
Müzeyi gezerken araç toplamanın yanı sıra, fabrikanın ilk gününden itibaren özenle saklanan belgeler ve çalışanların müzeye bağışladığı kişisel dosyalar sayesinde Rus otomobil endüstrisinin zamanı ve GAZ hakkındaki ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Modern Üretim Yerleri
Bugün 40.000'den fazla kalifiye eleman şirketimiz için çalışıyor. Özgün ve yalın bir üretim sistemi ile tüm kayıpları ortadan kaldırır ve her alanda çıktıyı devamlı artırma prensibi altında çalışır, böylelikle satın alan odaklı üretim verimliliğini arttırır. Bu titiz emek harcamalar nedeniyle birtakım operasyonlarda GAZ üretim sahasının otomasyon seviyesi % 75'e ulaşmıştır.
Tüm geliştirme emekleri, Rusya'nın en büyük Ar-Ge merkezi olan ve otomotiv mühendisliği döngüsünü destekleyen GAZ’ın kendi mühendislik merkezinde yürütülür: konsept ve tasavvur geliştirme, planlama, prototipleme, modelleme, test, üretim dönemi tasarımı, mühendislik ve sertifikasyon ...
GAZ off-roaders’ın  güvenilirliği, rallinin zorlu koşulları altında kanıtlanmıştır. GAZ baskını ekibi, rallide iki defa Rusya şampiyonluğu kazanmıştır ve 2012, 2013 ve 2016 yıllarında İpek Yolu'nda düzenlenen maraton mitinglerine katıldı. GAZ yarış otomobilleri, öteki üretim arabalarının platformlarında da üretilmektedir. Araca seri üretilen şasi, akslar, motorlar, dişli kutuları, yaprak yaylar ve direksiyon mekanizmaları gibi özel üretilmiş bileşenler takılmıştır.
GAZ, Rusya'nın en büyük ticari vasıta üreticisidir. Şirketin ürün portföyünde hafifçe ve orta ticari araçlar, ağır kamyonlar, otobüsler, motorlar ve 500'den fazla özel araç türü bulunmaktadır.
GAZ ek olarak telematik ve gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) ile% 100 elektrikli ve otonom arabalar gibi en son teknolojilere sahip araçların geliştirilmesinde yer almaktadır.
Doğal Gaz Mühendislik Merkezi içinde Kazakistan, Rusya ve Türkiye'de 13 tam entegre üretim tesisi ve montaj tesisi bulunmaktadır.
GAZ, Avrupa hafifçe ticari vasıta pazarının kabul edilen üreticilerinden biridir.